Nieuw kwaliteitskompas ingediend

door | mrt 29, 2023 | Algemeen

Vrijdag 24 maart jl. is het nieuwe Generiek kompas Samen werken aan kwaliteit van bestaan door een brede groep partijen, waaronder Zorgthuisnl, ingediend bij het Zorginstituut. Het nieuwe kompas biedt ruimte voor een andere manier van kijken naar kwaliteit van bestaan en de rol van ondersteuning en zorg daarin. Het legt meer nadruk op het voorkomen van een grotere zorgvraag, door te kijken wat mensen zelf en samen kunnen en hoe de zorg daarop kan aansluiten. Leest u hier het volledige persbericht.
Verenso, V&VN, Patientenfederatie Nederland en ZN zijn op dit moment geen mede indieners van het kompas omdat zij meer houvast willen op een aantal nog nader uit te werken onderwerpen. Afhankelijk van de beoordeling van het Zorginstituut zal het nieuwe kader vanaf 2024 gaan gelden waarbij 2023 als overgangsjaar wordt gezien.