Handreiking Analyse Onvrijwillige zorg

door | jul 13, 2021 | Algemeen, Thuiszorg, Woonzorg

Op basis van vragen uit de praktijk heeft Vilans een korte handreiking gemaakt over de analyse en leren en verbeteren van de inzet van onvrijwillige zorg.

Een belangrijk onderdeel van de Wet zorg en dwang is om te reflecteren en te leren bij het voorkomen, toepassen en mogelijk afbouwen van onvrijwillige zorg. Hoe gaan organisaties om met vrijheid en veiligheid? Dat betekent dat we regelmatig moeten kijken welke onvrijwillige zorg wordt ingezet binnen de organisatie, hoe deze wordt ingezet en of en hoe dat anders of beter kan. Maar hoe pakt u dat aan? Waar begint u?

De handreiking ‘Analyse Onvrijwillige zorg’ helpt bij het maken van een zinvolle analyse, die bijdraagt aan een verbetering van persoonsgerichte zorg.