In de extra procedurevergadering van de Vaste Kamercommissie Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) op 18 juni jl. is besproken welke onderwerpen worden aangehouden totdat een nieuw kabinet is benoemd. De commissie VWS adviseert de Tweede Kamer om slechts één van de lopende onderwerpen controversieel te verklaren: de afschaffing van het abonnementstarief Wmo. De gesprekken over dit onderwerp worden dan dus pas voortgezet door het nieuwe kabinet.
Als de Tweede Kamer het advies van de commissie VWS overneemt dan mag de nieuwe minister van VWS in het demissionaire kabinet, Daniëlle Jansen, de gesprekken over het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en het Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg (HLO) voortzetten. Dit betekent dat de lopende besluitvorming en implementatie van AZWA en HLO niet stil komt te liggen en voortgezet kan worden, ondanks de demissionaire status van het kabinet.
Naar verwachting stemt de Tweede Kamer deze week over het voorstel van de commissie VWS.
SPOT hoopt dat de Tweede Kamer het advies van de commissie VWS overneemt. Het is belangrijk dat de gesprekken over het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord en het Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg spoedig kunnen worden voortgezet, omdat concrete afspraken over samenwerking en financiering om de gevolgen van de grote personeelstekorten in de zorg aan te pakken noodzakelijk zijn.